Karierno svetovanje

Odločitev o nadaljnji poklicni ali študijski poti je odločitev, ki pomembno zaznamuje življenje posameznika. Zato naj bo skrbna, preudarna in premišljena. Zanjo si vzemite dovolj časa. Že tekom srednješolskega izobraževanja bodite usmerjeni v prihodnost. Učite se, osvajajte nova znanja in bodite radovedni. Sodelujte. Sprejemajte izkušnje odraslih, vaših učiteljev in staršev. Razmišljajte o vaših spretnostih, talentih in sposobnostih. Predvsem pa verjemite vase in si zaupajte, da vam lahko uspe nemogoče.

»Vemo, kaj smo, toda ne vemo, kaj bi lahko bili.«  (W. Shakespeare)

AKTUALNO

Prosta mesta v drugem prijavnem roku za vpis v študijsko leto 2021/22.

Potrebno število točk za sprejem v prvem roku za študijsko leto 2021/22.

ODDAJA PRIJAVE ZA VPIS V VISOKO ŠOLSTVO

Vstop v EVŠ portal

Navodila za vstop v prijavo za vpis

Navodila za izpolnitev prijave

Vpogled v oddano prijavo

VPIS V VISOKO ŠOLSTVO ZA ŠOLSKO LETO 2021/2021

VPIS V VIŠJE ŠOLSTVO ZA ŠOLSKO LETO 2021/22

SPLETNI INFORMATIVNI DNEVI IN OSTALE PREDSTAVITVENE AKTIVNOSTI ZA DIJAKE UNIVERZE V LJUBLJANI– informacije tukaj

SPLETNE STRANI ČLANIC UNIVERZE LJUBLJANA– dostope najdete tukaj.

INFORMATIVNI DNEVI UNIVERZE NOVA GORICA, informacije in povezave najdete tukaj: vabilo, spletna stran.

INDIVIDUALNO KARIERNO SVETOVANJE UNIVERZA LJUBLJANA

Dijaki imate možnost osebnega kariernega svetovanja, ki ga nudijo sodelavci Univerze Ljubljana in sicer:

• neposredno lahko kontaktirate gospo Sabino Žnidaršič (+386 30 641 640; Sabina.Znidarsic@uni-lj.si ) in se dogovorite za način in termin srečanja,
  • preko portala POPR (po prijavi v portal vstopite v zavihek “svetovanja”, pogledate koledar svetovanj in se vpišete v proste termine, kasneje prejmete na vaš elektronski naslov zoom povezavo)- navodila za registracijo, video z navodili za prijavo

VIRTUALNI KARIERNI SEJEM 2020 bo potekal od 23. 11. 2020 do 27. 11. 2020 oziroma do avgusta.

Virtualni karierni sejem je namenjen osnovnošolcem in srednješolcem z namenom predstavitve možnosti nadaljnjega izobraževanja. v okviru sejma se bodo odvijale predstavitve, webinarji študijskih programov in posebne klepetalnice. Do sejma dostopate preko povezave https://www.karierni-sejem.si/srednji  ali https://www.karierni-sejem.si/

Za obisk sejma je potrebna registracija na naslednji povezavi https://www.karierni-sejem.si/registracija . Ob prijavi v sejem se vam ponudi tudi možnost prijave znotraj naše šole. Na tem mestu označite našo šolo in svoj razred. Da bo postopek registracije lažji sledite tem navodilom.

Za iskanje informacij si lahko pomagate s klikom na meni zgoraj desno:

• v mapi razstavljavcev poiščite fakulteto oz. organizacijo, ki vas zanima, klik na organizacijo vas vodi do njihove stojnice;
  • v zavihku dogodki se nahaja iskalnik, s katerim izberete fakulteto oz. organizacijo, ki vas zanima, dogodki bodo potekali v živo v obliki webinarjev ali klepetalnic.

KARIERNI PLAC NOVA GORICA

Možnost svetovanja in ostalih dejavnosti iz področja kariernega usmerjanja imate dijaki tudi v Kariernem placu Nova Gorica.

VPISNIK 2021

Vsakoletna brezplačna brošura Vpisnik je letos dostopna v elektronski različici. Najdete jo tukaj.

SPREJEM V ŠTUDENTSKI DOM

DA BO ODLOČITEV LAŽJA:

• se pravočasno informiraj o možnosti šolanja po opravljeni maturi,
  • raziskuj in spoznavaj različne poklice,
  • preizkusi se v raznih delih,
  • postani prostovoljec,
  • pridobivaj raznolika znanja,
  • zbiraj dokazila o dosežkih v času šolanja,
  • PREVZEMI ODGOVORNOST ZA SVOJO ODLOČITEV.
Pri odločitvi o tvoji nadaljnji študijski poti so ti lahko v pomoč naslednje povezave:

KORISTNE POVEZAVE:

Share on FacebookShare on Google+