V petek, 14. junija 2024, so nas obiskali predavatelji iz univerze University of Namibia, School of Humanities. V spremstvu treh slovenskih visokošolskih učiteljev Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem so po tednu dni bivanja v Sloveniji prišli tudi v Vipavsko dolino. Na naši šoli so hospitirali pouku slovenščine in glasbe, ogledali so si tudi šolsko knjižnico. Posebej jih je zanimalo, kako mladi gledajo na slovenski jezik v odnosu do angleščine, kateri so glavni cilji, ki jih pouk slovenščine zasleduje, ter spremembe, ki se dogajajo v razvoju jezika. V okviru hospitacij pri pouku  glasbe so prisostvovali primeru holističnega pristopa učenja glasbe. Gre za način, ki presega med učitelji veliko pogosteje uporabljene frontalno in kognitivno naravnane pristope k razumevanju umetnosti. Z zanimanjem so si ogledali bogat izbor knjig v šolski knjižnici. Ob odhodu so izpostavili odprtost učiteljev, da pokažejo drugačne učne pristope in s tem obogatijo tuje učne prakse.