Učenje nas spremlja vse življenje, v vseh starostnih obdobjih in oblikah. Del tega nadvse pomembnega in dragocenega vseživljenjskega procesa je tudi Srednja šola Veno Pilon Ajdovščina, zato smo se v sredo, 24. 5. 2023 udeležili Parade učenja, vseslovenskega enodnevnega festivalskega dogodka v sklopu tednov vseživljenjskega učenja. Dogodek se odvija pod okriljem Andragoškega centra in Ljudske univerze Ajdovščina. Dijaki so v namen podpore in krepitve zavedanja pomena učenja soustvarjali pester program za otroke in ostale mimoidoče. Predstavili so se z rajalnimi igrami, z ustvarjalnim in bralnim kotičkom, pevsko in plesno točko ter z uprizoritvijo kratke otroške gledališke igre »Miška išče srečo«.