Skupina dijakov Srednje šole Veno Pilon Ajdovščina, Tristan Semenič, Tinkara Lavrenčič, Naja Vrčon, Patricija Černigoj, Nika Rojc, Lia Bajec, Tajda Filipič, Ema Gregorčič in Anej Remec, je pod mentorstvom Urške Kompara Žvokelj, prof. in dr. Melite Lemut Bajec ter zunanje strokovne sodelavke dr. Jasne Fakin Bajec s kratkim dokumentarnim filmom Roka ga je naredila zmagala na filmskem natečaju Mladi in dediščina v organizaciji Kulturno umetniškega društva Birštat iz Idrije in Osnovne šole Idrija.

V njem skozi spomine štirih pekov odstirajo čas 60. in 70. let 20. stoletja, ko je še delovala Parna pekarna Ajdovščina. Je tudi zgodba o tovarištvu, toplini in spoštovanju kruha kot temeljne dobrine naše civilizacije in odsev blagostanja skupnosti. Preizprašuje naše današnje vrednote, zavedanje lokalnega in opozarja na  pasti globalizacije.