V petek, 7. 10. 2022, so nas dijake izbirnega predmeta glasba obiskali učenci prilagojenega programa Osnovne šole Danila Lokarja Ajdovščina. Že v četrtek smo se dijaki razdelili po skupinah ter zbirali ideje za različne dejavnosti, ki bi jih z otroki lahko izvedli. Vsaka skupina je imela svojo nalogo, s katero smo želeli doseči različne cilje pri glasbi. Prva skupina je izvajala bans, druga skupina je imela glasbeno-didaktično igro, tretja je za izvajanje glasbe uporabila kahone, četrta pa glasbene cevi. V petek zjutraj je nekaj dijakinj na vhodu pričakalo naše obiskovalce iz osnovne šole ter jih pospremilo do glasbene učilnice. Njihove učiteljice so nas zelo lepo in prijazno pozdravile, otroci pa kar niso mogli skriti svojega navdušenja in so veselo kazali svoje nasmehe. Ko smo prišli v učilnico, so se otroci najprej posedli, nato pa smo jih prijazno nagovorili ter jim predstavili program. Kmalu smo začeli z dejavnostmi, nad katerimi so bili navdušeni. Veseli so se vrteli v krogu ob bansu in prepevali pesmico, energično so tekali po prostoru ob izvedbi glasbeno-didaktične igre, močno in ritmično so tolkli po kahonih in posnemali ritme drugih ter za konec živahno udarjali s cevmi in izvedli pesmico Kuža pazi. Ob koncu dejavnosti so bili otroci sicer utrujeni, vendar zadovoljni in nasmejani. Kljub nekaterim težavam, ki smo jih imeli pri izvajanju dejavnosti, smo se mi in otroci neizmerno zabavali, se naučili mnogo novih stvari, drug drugega spoznali in si pričarali nasmeh. Dijaki smo zelo hvaležni za ta obisk, za vse nove izkušnje, ideje, za učiteljice, predvsem pa za vse otroke, ki so z nami delili te trenutke. Dali ste nam še dodaten zagon in motivacijo za naprej, z veseljem pa jih bomo še kdaj povabili k nam.

Urška Bučinel, 4. č